Dietetyka kliniczna w PUROMED w Łodzi

Dietetyk kliniczny Łódź

Zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie. Konsultacja z dietetykiem klinicznym to pierwszy krok do poprawy nawyków żywieniowych, które zamiast szkodzić, zaczną wspierać Twój organizm na wielu poziomach.

Dietetyka kliniczna w PUROMED w Łodzi
Dietetyk kliniczny Łódź

Zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie. Konsultacja z dietetykiem klinicznym to pierwszy krok do poprawy nawyków żywieniowych, które zamiast szkodzić, zaczną wspierać Twój organizm na wielu poziomach. Podczas wizyty dietetyk przeanalizuje Twój dotychczasowy sposób żywienia, wykona analizę składu ciała oraz zaplanuje indywidualny program żywieniowy.

Dietetyk kliniczny — zakres konsultacji

Dietetyk kliniczny – zakres konsultacji

;

ocena sposobu odżywiania

;
analiza składu ciała
;
redukcja masy ciała
;
profilaktyka chorób dietozależnych
;
diety w poszczególnych jednostkach chorobowych
;
zaburzenia odżywiania
;
żywienie w ciąży i mam karmiących
;
żywienie dzieci
;
żywienie w sporcie

Czym zajmuje się dietetyk kliniczny?

Dietetyk kliniczny specjalizuje się w zdrowym odżywianiu — diagnozie i planowaniu odpowiedniej diety oraz terapii żywieniowej, której celem może być wsparcie leczenia różnych schorzeń m.in. cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, chorób serca, czy otyłości.

Ponadto dietetyk wspiera pacjentów z alergiami pokarmowymi, nietolerancjami, chorobami jelit i celiakią, a także z zaburzeniami odżywiania m.in. anoreksją, czy bulimią. Pomaga także przyszłym mamom, którym zależy na wartościowej, zbilansowanej diecie w czasie ciąży oraz podczas karmienia dziecka.

Głównym zadaniem dietetyka klinicznego jest poprawa Twojego zdrowia i samopoczucia poprzez dostosowanie diety do Twoich indywidualnych potrzeb, sytuacji medycznej, preferencji oraz celów terapeutycznych. Właśnie dlatego specjalista korzysta z takich narzędzi, jak pogłębiony wywiad żywieniowo-medyczny, analiza impedancji bioelektrycznej, czy konsultacje kontrolne i optymalizacja planu na podstawie efektów wdrożonej diety.

Czym zajmuje się chirurgia naczyniowa?
Dieta to integralna część Twojego życia, która ma ogromny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie. Pamiętaj, aby wiedzę na temat żywienia czerpać ze sprawdzonych źródeł – szczególnie jeśli w grę wchodzą różne schorzenia, nietolerancje, alergie czy nadwaga.

Kiedy zgłosić się do dietetyka klinicznego?

Objawy, które powinny skłonić Cię do konsultacji z chirurgiem naczyniowym
;
po zabiegu operacyjnym, jeśli wskazaniem jest stosowanie specjalnej diety
;
w przypadku bariatrii, czyli w chirurgicznym leczeniu otyłości
;
jeśli występuje nadwaga lub otyłość
;
w czasie ciąży i karmienia piersią
;
jeśli zostanie rozpoznana choroba dietozależna np. cukrzyca, nadciśnienie, osteoporoza, nowotwory, choroby układu krążenia
;
w przypadku zaburzeń odżywiania m.in. bulimii czy anoreksji
;
jeśli chcesz zmienić styl życia i zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie
;
jeśli jesteś sportowcem i potrzebujesz odpowiedniej diet
W PUROMED skorzystasz ze wsparcia dietetyka klinicznego bez skierowania i kolejek. Dzięki indywidualnie zaplanowanej diecie unikniesz niedoboru witamin i minerałów, dostosujesz sposób żywienia do ewentualnych schorzeń, czerpiąc jednocześnie radość z codziennych posiłków. Indywidualny plan żywieniowy jest w pełni dostosowany do Ciebie i Twoich potrzeb.

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji z dietetykiem w PUROMED w Łodzi?

Szybki termin wizyty

Szybki termin wizyty

Cenimy Twój czas. Do dietetyka klinicznego umówisz się bez kolejki i bez skierowania. Mamy szybkie terminy.

Dobrze oceniani specjaliści

Wysoko oceniany specjalista

Starannie dobieramy lekarzy i specjalistów, którzy przyjmują w naszej poradni – zarówno na podstawie wiedzy, umiejętności, jak i oceny pacjentów.

Podejście pełne empatii

Podejście pełne empatii

Zmiana stylu żywienia może wiązać się z niepewnością, a nawet stresem, dlatego naszym słowem przewodnim jest empatia. Rozumiemy Twoją sytuację.

Nowoczesny sprzęt i wnętrza

Nowoczesny sprzęt i wnętrza

PUROMED to nie tylko przytulne wnętrza, ale także innowacyjne technologie oraz troska o Twój komfort i intymność.

Jak wygląda wizyta u dietetyka klinicznego w PUROMED?

PIERWSZA WIZYTA U DIETETYKA

Pierwsza wizyta u dietetyka rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu żywieniowo-medycznego. Dobrze jest mieć ze sobą wyniki ostatnich badań (nie starszych niż 3 miesiące), które obejmują morfologię, lipidogram, glukozę i TSH, a także listę przyjmowanych leków. Na podstawie uzyskanych informacji dietetyk dokładnie przeanalizuje Twoje nawyki żywieniowe i następnie wykona analizę składu ciała oraz pomiary antropometryczne. Podczas wizyty ustalany jest plan indywidualnej terapii/kolejnych spotkań.

WIZYTA KONTROLNA U DIETETYKA

Podczas wizyt kontrolnych u dietetyka, przeprowadzane są kolejne analizy składu ciała oraz pomiary antropometryczne. Specjalista omawia Twoje postępy, odpowiada na Twoje wątpliwości oraz wprowadza ewentualne modyfikacje w stosowanej diecie, uwzględniając Twoje sugestie i wyznaczone cele.

INDYWIDUALNY PLAN ŻYWIENIOWY

Jeśli leczenie/wsparcie w zmianie stylu żywienia wymaga ścisłego planu – dietetyk przygotuje go na podstawie informacji pozyskanych podczas pierwszej wizyty. Nowy jadłospis jest dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i nawyków. Uwzględnia stan zdrowia, ale też ulubione dania, preferencje smakowe, czy zasoby czasu, które możesz przeznaczyć na przygotowywanie posiłków.

Na czym polega analiza składu ciała wykonywana podczas wizyty u dietetyka?

Ocena składu ciała, czyli analiza impedancji bioelektrycznej (BIA) to pomiar oporu tkanek na przepływ prądu o niskim natężeniu. Jest przeprowadzana za pomocą specjalistycznego, medycznego analizatora. Dla pacjenta jest zupełnie niewyczuwalna i bezinwazyjna, a dostarcza wiele istotnych informacji.

Pozwala określić następujące parametry:

;
masę ciała
;
masę mięśni szkieletowych
;
% tkanki tłuszczowej w organizmie
;
masę tkanki tłuszczowej
;

całkowita zawartość wody w organizmie

;
BMI, czyli wskaźnik masy ciała
;
WHR, czyli wskaźnik talia-biodro
;
BMR, czyli podstawę przemiany materii
;
masę tkanki kostnej
;
poziom tłuszczu trzewnego
Objawy, które powinny skłonić Cię do konsultacji z chirurgiem naczyniowym

Jak wygląda analiza składu ciała?

Analiza składu ciała na pierwszy rzut oka wygląda, niczym standardowe ważenie. Do badania należy przystąpić z bosymi stopami, dlatego w dniu wizyty zrezygnuj z zakładania rajstop, czy długich skarpet, których zdjęcie będzie utrudnione.

Przed analizą opróżnij pęcherz. Nie spożywaj posiłków oraz nie pij większej ilości wody przynajmniej na 2 h przed badaniem.

Analizy nie można wykonać u dzieci poniżej 3 roku życia, kobiet w ciąży, osób chorujących na padaczkę oraz z urządzeniami typu „Ability” w jamie brzusznej.

Nasi specjaliści

specjaliści lekarze puromed

mgr Paulina Trzaska-Bedyk

dietetyk kliniczny

ZOBACZ OPIS

UMÓW WIZYTĘ

Medycyna to nie tylko diagnoza i leczenie, ale także holistyczne wsparcie ze strony specjalistów.
Dbamy o Twoje dobre samopoczucie i szybki powrót do zdrowia.
Umów termin wizyty

Do zobaczenia w PUROMED!