Poradnia endokrynologiczna w Łodzi
Masz problem z hormonami? Choroby endokrynologiczne mogą objawiać się na wiele różnych sposobów. Często bywają lekceważone, przy czym mogą mieć wpływ na wiele obszarów zdrowia i Twojego samopoczucia. Zadbaj o równowagę gospodarki hormonalnej. Umów wizytę u endokrynologa bez długich kolejek.
Masz problem z hormonami? Choroby endokrynologiczne mogą objawiać się na wiele różnych sposobów. Często bywają lekceważone, przy czym mogą mieć wpływ na wiele obszarów zdrowia i Twojego samopoczucia. Zadbaj o równowagę gospodarki hormonalnej. Umów wizytę u endokrynologa bez długich kolejek
diagnozowanie i leczenie zaburzeń hormonalnych
niedoczynność i nadczynność tarczycy
Hashimoto
Endokrynolog to lekarz specjalista, który zajmuje się dolegliwościami o podłożu hormonalnym. Potrafi powiązać różnego rodzaju zaburzenia działania hormonów, z objawami ze strony wielu narządów.
Co ważne, lekarz endokrynolog zajmuje się nie tylko zaburzeniami funkcjonowania tarczycy i przytarczyc, ale również podwzgórza, przysadki, kory nadnerczy czy gonad, czyli gruczołów płciowych, które są odpowiedzialne za produkcję komórek rozrodczych.


Kiedy warto zgłosić się na wizytę do endokrynologa?
Wskazaniem do wizyty u endokrynologa są wszelkie niepokojące objawy, które mogą mieć związek z układem hormonalnym. Niestety, schorzenia endokrynologiczne mogą objawiać się na wiele różnych sposobów — fizycznych, psychicznych i somatycznych.
Objawy, które powinny Cię zaniepokoić:

Endokrynolog może też pełnić istotną rolę w opiece nad kobietą w ciąży, szczególnie jeśli występują zaburzenia hormonalne lub choroby endokrynologiczne.
Endokrynolog często współpracuje z innymi specjalistami, głównie z poradni ginekologicznej, aby zapewnić kompleksową opiekę zarówno dla matki, jak i dziecka.

Jakie choroby leczy i diagnozuje endokrynolog?
zespoły androgenne, np. nadmierne owłosienie ciała, łysienie, trądzik

Badania endokrynologiczne
badanie krwi
Badanie polega na pomiarze poziomu hormonów i innych substancji w krwi pacjenta. Badamy m.in. poziom prolaktyny, makroprolaktyny, kortyzolu, FSH, LH, TSH, GH, IGF1, ACTH, fT3, fT4, DHEA-S, testosteronu, SHBG, aldosteronu, reniny, androstendionu, 17-OHP, estradiolu i chromogranina A. Badanie wykonasz na miejscu, w naszym punkcie pobrań.
USG tarczycy
USG tarczycy to jedno z najczęściej wykonywanych badań w diagnostyce chorób tarczycy. Polega na zastosowaniu fali dźwiękowej o wysokiej częstotliwości, która umożliwia obrazowanie tarczycy na ekranie monitora. Umożliwia wykrycie ewentualnych zmian na gruczole np. w postaci guzów.
rezonans podwzgórza i przysadki
Badanie to jest wykonywane za pomocą rezonansu magnetycznego (MRI), które jest nieinwazyjną techniką diagnostyczną pozwalającą uzyskać szczegółowe obrazy wewnętrznych struktur ciała, w tym mózgu.
biopsja tarczycy
Biopsja tarczycy to procedura diagnostyczna, która polega na pobraniu próbki tkanki z tarczycy. Badanie umożliwia dokładną ocenę mikroskopową pobranych komórek np. z guzka lub torbieli.
rezonans kory nadnerczy
To specjalistyczne badanie obrazowe, którego celem jest ocena struktur nadnerczy, w tym kory nadnerczy, czyli tkanek odpowiedzialnych za produkcję różnych hormonów, takich jak kortyzol, aldosteron i hormony płciowe.
Dlaczego warto umówić się do endokrynologa w PUROMED?
Szybki termin wizyty
Dobrze oceniany endokrynolog
Podejście pełne empatii
Już same dolegliwości niosą ze sobą stres i niepewność, dlatego naszym słowem przewodnim jest empatia. Rozumiemy Twoją sytuację.
Nowoczesny sprzęt i wnętrza

Sprawdź, jak wygląda wizyta w poradni endokrynologicznej w Łodzi
Pierwsza wizyta u endokrynologa rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu. Podczas rozmowy specjalista zapyta Cię o odczuwane dolegliwości, ich częstotliwość i nasilenie, a także historię przebytych chorób. Zapozna się z dokumentacją medyczną oraz wynikami badań (jeśli takie posiadasz).
Podczas wizyty możesz usłyszeć pytania o tryb życia, przyjmowane leki oraz suplementy, codzienną dietę, przebyte choroby, również w rodzinie.
Aby dokładnie zdiagnozować stan pacjenta, lekarz endokrynolog może zlecić wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych, m.in. badanie poziomu prolaktyny, makroprolaktyny, kortyzolu, FSH, LH, TSH, GH, IGF1, ACTH, fT3, fT4, DHEA-S, testosteronu, SHBG, aldosteronu, reniny, androstendionu, 17-OHP, estradiolu i chromogranina A.
A także badania obrazowe: USG tarczycy, rezonans podwzgórza i przysadki, rezonans kory nadnerczy oraz biopsje tarczycy. Wszystkie z wymieniony wykonasz na miejscu, w naszej poradni, w zależności od wskazań.
Nasi specjaliści

dr n. med. Edyta Zawalska
endokrynolog

lek. spec. Paulina Korczyńska-Krawczyk
endokrynolog
Do zobaczenia w PUROMED!
Choroby zakaźne
Dermatologia
Diabetologia
Dietetyka kliniczna
Endokrynologia
Fizjoterapia
Fizjoterapia dziecięca
Fizjoterapia uroginekologiczna
Gastrologia dziecięca
Ginekologia
Hepatologia
Interna
Kardiologia
Medycyna podróży
Neurologia
Onkologia
Onkologia piersi
Ginekologia onkologiczna
Ortopedia
Podologia
Psychiatria stacjonarna
Psychiatria wizyty domowe
Psychiatria wizyty online
Reumatologia
Urologia