Fizjoterapia uroginekologiczna w PUROMED w Łodzi

Fizjoterapia uroginekologiczna

Zadbaj o swoją kobiecość i intymną swobodę. W PUROMED otrzymasz wsparcie fizjoterapeutki, która poprzez indywidualny plan terapii, wyeliminuje uciążliwe schorzenia, przywróci Twój kobiecy komfort oraz satysfakcję z życia intymnego.

Fizjoterapia w PUROMED w Łodzi
Fizjoterapia uroginekologiczna

Zadbaj o swoją kobiecość i intymną swobodę. W PUROMED otrzymasz wsparcie fizjoterapeutki, która poprzez indywidualny plan terapii, wyeliminuje uciążliwe schorzenia, przywróci Twój kobiecy komfort oraz satysfakcję z życia intymnego.

fotel BTL Emsella

nietrzymanie moczu i stolca

bolesne miesiączki

bolesne miesiączki

bolesne współżycia

bolesne współżycia

endometrioza
endometrioza
masaż leczniczy

masaż i ćwiczenia dla kobiet w ciąży

fizjoterapia w połogu

fizjoterapia w połogu

terapia blizny po cesarskim cięciu

terapia blizny po cesarskim cięciu

Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże Ci złagodzić uciążliwe kobiece dolegliwości m.in. nietrzymanie moczu, stolca i gazów, bolesne miesiączki, endometriozę. Przygotuje Twoje ciało na nadchodzące zmiany w czasie ciąży i połogu, a także przywróci równowagę w sferze mięśniowo-powięziowej, która ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie narządów miednicy mniejszej. 

Co ważne – fizjoterapeuta uroginekologiczny zajmuje się zarówno leczeniem, jak i profilaktyką. Podczas terapii ważna jest współpraca pacjentki ze specjalistą oraz wdrożenie prawidłowych nawyków, które redukują ryzyko nawrotu odczuwanych dolegliwości.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże Ci złagodzić uciążliwe kobiece dolegliwości

mgr Katarzyna Wiśniewska – fizjoterapeutka uroginekologiczna PUROMED

Dla kogo jest fizjoterapeuta uroginekologiczny?
;

dla kobiet planujących ciążę

;

dla kobiet w ciąży

;

dla kobiet w połogu (także po cesarskim cięciu)

;

w czasie menopauzy

;

aby wyeliminować dolegliwości uroginekologiczne

;

w ramach profilaktyki

;

aby poprawić jakość życia seksualnego

Kiedy warto zgłosić się do fizjoterapeuty uroginekologicznego?

Kiedy warto zgłosić się do fizjoterapeuty uroginekologicznego?

mgr Katarzyna Wiśniewska – fizjoterapeutka uroginekologiczna PUROMED

;

nietrzymanie moczu, choćby w postaci kilku kropel przy dużym wysiłku

;

częste, naglące parcie na pęcherz (pęcherz nadreaktywny)

;

bolesne miesiączki

;

nietrzymanie gazów lub stolca

;

endometrioza

;

ból podczas stosunku lub niemożność jego podjęcia

;

brak orgazmu

;

rozejście mięśnia dna miednicy

;

obniżenie narządów rodnych

;

utrata napięcia i elastyczności pochwy

;

blizna po operacjach lub cesarskim cięciu

;

zaparcia, biegunki, zespół jelita drażliwego

;

bóle w obrębie dna miednicy lub kręgosłupa lędźwiowego

Fizjoterapia uroginekologiczna przywróci Ci intymną swobodę. Zadba o Twój komfort i samopoczucie, co wpłynie na wszystkie obszary Twojego życia. 

Jak może pomóc fizjoterapeuta?

Masaż leczniczy

Uwalnia od nadmiernego napięcia tkanek miękkich, co jest częstą przyczyną dolegliwości bólowych.

Masaż w ciąży

Zmniejsza obrzęki, napięcia, dolegliwości bólowe. Usuwa zmęczenie, niweluje stres i wzmacnia skórę.

Fotel BTL Emsella

Wykona za Ciebie intensywny trening mięśni dna miednicy. Poprzez stymulację elektromagnetyczną eliminuje problem nieotrzymania moczu.

Kinesiotaping

Reguluje napięcia nerwowo-mięśniowe, poprawia krążenie krwi i limfy, redukuje dolegliwości bólowe (także u kobiet w ciąży).
Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny

Poprzez stymulację nagromadzonych płynów w organizmie poprawia krążenie krwi i limfy. Wyeliminuje problem obrzęków i przyspieszy usuwanie toksyn. 

Zadbaj o swój codzienny komfort i lepsze samopoczucie. W PUROMED skorzystasz z opieki empatycznych specjalistów, którzy dysponują nie tylko szeroką wiedzą, ale i innowacyjnym sprzętem.

Fizjoterapia endometriozy

Fizjoterapia endometriozy

Endometrioza jest kobiecą chorobą, w której tkanka podobna do błony śluzowej macicy (tzw. endometrium) rozwija się poza nią, najczęściej w obrębie miednicy mniejszej. Choroby dotyczy nawet 6-15% kobiet, szczególnie w wieku rozrodczym. 

Fizjoterapia może pomóc w leczeniu objawów endometriozy poprzez złagodzenie bólu, poprawę ruchomości i siły mięśni. Sprawia, że przebieg choroby jest o wiele łagodniejszy. 

Wspiera proces leczenia poprzez terapie manualne, ćwiczenia mięśni dna miednicy, elektrostymulacje, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. Zakres terapii jest dobierany indywidualnie.

Fizjoterapia przy bolesnych miesiączkach

Cierpisz na bolesne miesiączki? To coraz częściej spotykane zjawisko wśród kobiet. Jednym z rozwiązań, które może przynieść Ci ukojenie jest fizjoterapia uroginekologiczna. Terapie manualne, ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe pozwalają zredukować napięcia mięśni miednicy, które często są przyczyną odczuwanych dolegliwości. 

Fizjoterapia przy bolesnych miesiączkach rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu. Specjalista może zapytać Cię o styl życia, dietę, a także intensywność i częstotliwość bólu menstruacyjnego. Dalsza diagnostyka polega na ocenie pozycji ciała, badaniu obszaru miednicy oraz powłok brzusznych, a także badaniu USG oraz EMG. 

Fizjoterapia może być prowadzona przez cały cykl, także w czasie menstruacji.

Fizjoterapia przy bolesnych miesiączkach
Fizjoterapia w zaburzeniach seksualnych

Fizjoterapia w zaburzeniach seksualnych 

Bolesne współżycia, trudność w osiąganiu orgazmu, zaburzenia erekcji lub ejakulacji, poczucie luzu lub ciężkości w pochwie, nietrzymanie moczu w czasie współżycia — to tylko kilka z zaburzeń, w których może pomóc Ci fizjoterapeuta uroginekologiczny. 

Każda dysfunkcja seksualna może mieć wpływ nie tylko na Twoją aktywność seksualną i odczuwaną satysfakcję, ale i ogólne samopoczucie. 

Fizjoterapeuta pod kontrolą badań EMG i USG wprowadza techniki terapii manualnej i trening mięśni dna miednicy. Wzmacnia i rozluźnia napięte mięśnie, zwiększa ich elastyczność, a także przywraca czucie i kontrolę. To pierwszy krok do lepszej świadomości własnego ciała i poprawy życia seksualnego. 

Fizjoterapia kobiet w ciąży

Fizjoterapia kobiet w ciąży

Ze wsparcia fizjoterapeutycznego warto korzystać na każdym etapie ciąży. Dzięki temu przygotujesz swój organizm zarówno do porodu, jak i zmian fizycznych oraz hormonalnych, które zachodzą w ciele przez 9 miesięcy. 

Fizjoterapia okołoporodowa wspiera Twoje zdrowie, łagodzi bóle pleców i klatki piersiowej, redukuje obrzęki, zapobiega znacznym zmianom w postawie ciała. Wzmacnia mięśnie miednicy i brzucha, minimalizując ryzyko takich dolegliwości jak rozstęp mięśnia prostego, a także poprawia samopoczucie, zmniejsza poziom stresu i dba o lepszy sen.

Co ważne — nie jest to tylko pomoc doraźna. Fizjoterapia w czasie ciąży zwiększa szansę na szybką regenerację ciała po porodzie. Na konsultację zapraszamy już od 17 tygodnia ciąży.

Fizjoterapia nietrzymania moczu 

Fizjoterapia urologiczna eliminuje problem nietrzymania moczu, który najczęściej dotyka kobiety mające za sobą poród. Dolegliwość obejmuje wszystkie formy niekontrolowanej utraty moczu, choćby w postaci kilku kropel przy dużym wysiłku np. podczas śmiechu, kichania, kaszlu czy noszenia dziecka.

Nie jest to objaw starości! Nietrzymanie moczu jest spowodowane rozluźnieniem mięśni i powięzi dna miednicy. Można je wyleczyć, odzyskując pełny komfort i swobodę.

Leczenie najczęściej obejmuje metody fizjoterapeutyczne, leczenie zachowawcze, laseroterapię, leczenie farmakologiczne lub chirurgiczne. W PUROMED możesz skorzystać też z przełomowej metody leczenia nietrzymania moczu, jaką jest fotel BTL Emsella.

Leczenie nietrzymania moczu PUROMED
Terapia blizny po cesarskim cięciu

Terapia blizny po cesarskim cięciu

Terapia blizny po cesarskim cięciu pomaga uelastycznić jej okolice, a także wspiera naturalne procesy regeneracyjne. Fizjoterapia obejmuje manualną mobilizację blizny, indywidualnie dobrane ćwiczenia, a także naukę auto-mobilizacji, którą można rozpocząć 12-13 tygodni po porodzie. 

Niezmobilizowana blizna może powodować wiele dolegliwości m.in. problemy trawienne, ograniczenia ruchu, a także ból pleców, brzucha, czy bóle migrenowe.

Pracę z blizną najlepiej rozpocząć 6-8 tygodni po porodzie. Nie jest to jednak zasada. Nawet 2 lata po porodzie nie jest za późno!

Fizjoterapia kobiet w połogu

Fizjoterapia w połogu powinna rozpocząć się kilkanaście godzin po porodzie. 10-12 godzin w przypadku porodu fizjologicznego, a 12-24 godzin  po cesarskim cięciu. W tym okresie kobieta jest pod wpływem działania relaksyny, czyli hormonu rozluźniającego więzadła, stawy i mięśnie. Dzięki temu ciało jest bardziej elastyczne i podatne na kształtowanie sylwetki. 

Wczesna fizjoterapia połogowa może zapobiec powikłaniom zakrzepowego zapalenia żył, poprawić wygląd mięśni brzucha, zmniejszyć bóle kręgosłupa i przyspieszyć obkurczenie macicy. Zapobiega wysiłkowemu nietrzymaniu moczu, powikłaniom związanym z obniżeniem narządu rodnego, a także eliminuje bóle ze strony blizny po cesarskim cięciu, czy problem tworzenia się zrostów. 

Jest ważna także ze względu na nastój psycho-fizyczny mamy. Pozwala wykształcić dobre nawyki np. podczas noszenia dziecka, czy właściwych profilaktycznych zachowań w toalecie. Ułatwia szybszy powrót do dawnej kondycji, przywraca równowagę i dobre samopoczucie.

Terapia blizny po cesarskim cięciu

mgr Katarzyna Wiśniewska – fizjoterapeutka uroginekologiczna PUROMED

Dlaczego warto umówić się do fizjoterapeuty uroginekologicznego w PUROMED?

PUROMED Poradnia Lekarzy Specjalistów w Łodzi

Szybki termin wizyty

Cenimy Twój czas. Do fizjoterapeuty umówisz się bez kolejki i bez skierowania.

PUROMED Poradnia Lekarzy Specjalistów w Łodzi

Dobrze oceniany fizjoterapeuta

Starannie dobieramy specjalistów – zarówno na podstawie wiedzy, umiejętności, jak i oceny pacjentów.

PUROMED Poradnia Lekarzy Specjalistów w Łodzi

Podejście pełne empatii

Już same dolegliwości niosą ze sobą stres i niepewność, dlatego naszym słowem przewodnim jest empatia. Rozumiemy Twoją sytuację.

fotel BTL Emsella

Nowoczesny sprzęt i wnętrza

PUROMED to nie tylko przytulne wnętrza, ale także innowacyjne technologie oraz troska o Twój komfort i intymność.

Sprawdź,  jak wygląda wizyta w naszej poradni fizjoterapeutycznej w Łodzi

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu. Podczas rozmowy specjalista zapyta Cię o odczuwane dolegliwości, ich nasilenie i historię przebytych chorób. Zapozna się z dokumentacją medyczną oraz wynikami badań.

Następnie, jeśli są takie wskazania, a pacjentka wyrazi zgodę, zostanie wykonane badanie per vaginam, czyli badanie diagnostyczne zbliżone do ginekologicznego. W ten sposób fizjoterapeuta oceni stan tkanek zewnętrznych krocza, kondycję i napięcia mięśni dna miednicy oraz ewentualną bliznę po nacięciu.

Na tej podstawie specjalista ustali plan i intensywność indywidualnej terapii.  Kolejne spotkania z fizjoterapeutą mogą obejmować terapię manualną, masaże lecznicze lub kinezyterapię, która wykorzystuje różnego rodzaju ćwiczenia usprawniające i stabilizujące.

Fizjoterapia w Poradni PUROMED W Łodzi

mgr Katarzyna Wiśniewska – fizjoterapeutka uroginekologiczna PUROMED

Badania w ramach wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego

Punkt pobrań w wizjaMED - centrum medyczne w Łodzi

Konsultacja pod kontrolą EMG i USG

Wiemy, że te tematy bywają trudne i wstydliwe. U nas poczujesz się bezpiecznie. Dbamy o Twój komfort i intymną atmosferę w czasie badań. Naszym słowem przewodnim jest empatia.

Wiemy, że życie z bólem, dyskomfortem, czy takimi dolegliwościami, jak nietrzymanie moczu, endometrioza lub obniżenie narządów rodnego może być naprawdę uciążliwe. Właśnie dlatego tak ważny jest dla nas Twój komfort. Naszych specjalistów cechuje wysoki poziom empatii. Wykorzystujemy najnowsze technologie, aby jak najszybciej postawić odpowiednią diagnozę oraz rozpocząć terapię fizjoterapeutyczną. Nie musisz czekać w długich kolejkach. Rozumiemy Twoją sytuację.

Nasi specjaliści

https://puromed.pl/wp-content/uploads/2022/07/katarzyna-wisniewska-fizjoterapeutka.jpg

mgr Katarzyna Wiśniewska

fizjoterapeutka /fizjoterapeutka uroginekologiczna

ZOBACZ OPIS

UMÓW WIZYTĘ

Medycyna to nie tylko diagnoza i leczenie, ale także holistyczne wsparcie ze strony specjalistów. Dbamy o Twoje dobre samopoczucie i szybki powrót do zdrowia. 
Umów termin wizyty

Do zobaczenia w PUROMED!

Nasi specjaliści dzielą się wiedzą

Przeczytaj artykuły stworzone we współpracy z lekarzami PUROMED.

CHIRURGIA NACZYNIOWA

CHOROBY ZAKAŹNE

DERMATOLOGIA
• DLA DOROSŁYCH
• DLA DZIECI
DIABETOLOGIA
DIETETYKA KLINICZNA
ENDOKRYNOLOGIA
FIZJOTERAPIA
• DLA DOROSŁYCH
• UROGINEKOLOGICZNA
GINEKOLOGIA
HEPATOLOGIA
INTERNA
KARDIOLOGIA
MEDYCYNA PODRÓŻY
NEUROCHIRURGIA
NEUROLOGIA
ONKOLOGIA
• OGÓLNA
• PIERSI
• GINEKOLOGICZNA
ORTOPEDIA
PEDIATRIA
REUMATOLOGIA
PODOLOGIA
• DLA DOROSŁYCH
• DLA DZIECI
PSYCHIATRIA
• WIZYTY STACJONARNE
• WIZYTY DOMOWE
• WIZYTY ONLINE
UROLOGIA

CHIRURG NACZYNIOWY
LEKARZ CHORÓB ZAKAŹNYCH
DERMATOLOG
DIABETOLOG
DIETETYK KLINICZNY
ENDOKRYNOLOG
FIZJOTERAPEUTA
FIZJOTERAPEUTKA UROGINEKOLOGICZNA
GINEKOLOG
HEPATOLOG
INTERNISTA
KARDIOLOG
LEKARZ MEDYCYNY PODRÓŻY
NEUROCHIRURG
NEUROLOG
ONKOLOG
ONKOLOG PIERSI
ORTOPEDA
PEDIATRA
PODOLOG
PSYCHIATRA
REUMATOLOG
UROLOG
ULTRASONOGRAFISTA (USG)