Fizjoterapia w PUROMED w Łodzi

Fizjoterapia w Łodzi

Nie musisz odczuwać dolegliwości bólowych, aby skorzystać z konsultacji u fizjoterapeuty. Masz siedzącą pracę i chcesz zadbać o swój kręgosłup? Czujesz napięcie w mięśniach lub chcesz zredukować skutki stresu?Fizjoterapia to pierwszy krok do lepszego samopoczucia.

Fizjoterapia w PUROMED w Łodzi
Fizjoterapia w Łodzi

Nie musisz odczuwać dolegliwości bólowych, aby skorzystać z konsultacji u fizjoterapeuty. Masz siedzącą pracę i chcesz zadbać o swój kręgosłup? Czujesz napięcie w mięśniach lub chcesz zredukować skutki stresu?Fizjoterapia to pierwszy krok do lepszego samopoczucia.

uwolnienie od blokad i dolegliwości bólowych

uwolnienie od blokad i dolegliwości bólowych

fizjoterapia urologiczna

masaż i ćwiczenia dla kobiet w ciąży

kinesiotaping

kinesiotaping

redukcja skutków stresu

redukcja skutków stresu

masaż relaksacyjny

masaż relaksacyjny

masaż leczniczy

masaż leczniczy

Aby skorzystać ze wsparcia fizjoterapeuty, nie musisz odczuwać silnych dolegliwości bólowych. W końcu nawet niewielki dyskomfort w ciele ma wpływ na naszą codzienność. Fizjoterapeuta to specjalista, który pomaga w leczeniu i redukowaniu problemów z narządem ruchu, będących efektem urazów, kontuzji, ale też trybu życia, stresu lub przebytych chorób. Ponadto na wizytę u fizjoterapeuty warto udać się w czasie ciąży, aby zadbać o swoje samopoczucie i lepsze przystosowanie organizmu do zachodzących zmian. Podczas wizyty można też skorzystać z masaży relaksujących oraz kinesiotapingu, który eliminuje dolegliwości bólowe oraz dba o prawidłową pozycję ciała, a także jędrność skóry. 
Fizjoterapia w Łodzi

Objawy, które powinny Cię skłonić do wizyty u fizjoterapeuty

fizjoterapeuta łódź
;

problemy ze stawami m.in. bóle łokci, bóle kolan, bóle bioder, ból nadgarstka, bóle stóp

;

przewlekły ból kręgosłupa

;

ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego

;

dolegliwości bólowe po przebytym urazie np. skręceniu, złamaniu lub zwichnięciu

;

problem nietrzymania moczu

;

nieprawidłowa postawa

;

zaokrąglone plecy

;

rozstęp mięśni brzucha po porodzie

;

problemy z równowagą i mobilnością

;

blokady i napięcia w ciele

Fizjoterapia uwolni Cię od napięć, blokad i dolegliwości bólowych. Zadba o Twój komfort i samopoczucie, co wpłynie na wszystkie obszary Twojego życia.

Jakie schorzenia leczy fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuci leczą schorzenia i urazy ortopedyczne, neurologiczne, autoimmunologiczne, ale też przewlekłe, które wywołują gorsze samopoczucie i blokady ruchowe. Wspierają też sportowców, kobiety w ciąży oraz osoby, które mają siedzący tryb pracy. 
;

bóle pleców

;

zespół cieśni nadgarstka

;

zapalenie stawów

;

choroby kolan i stóp

;

rwa kulszowa

;

nietrzymanie moczu

;

skutki udaru, wstrząsu mózgu

;

skutki przebytych urazów

;

choroby neurologiczne

;

chroniczny stres

;

napięcia mięśniowe

;

problemy z krążeniem krwi oraz limfy

przewlekły ból pleców leczenie fizjoterapia

Jak może pomóc fizjoterapeuta?

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy to jedna z najskuteczniejszych metod fizjoterapeutycznych. Uwolni Cię od nadmiernego napięcia tkanek miękkich, co jest częstą przyczyną dolegliwości bólowych. Pomaga w leczeniu schorzeń tj. rwa kulszowa, choroby reumatyczne, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów. Przyspieszy Twój powrót do zdrowia po przebytych urazach, ale też wyeliminuje przyczynę napięć mięśni i powięzi, które często są wynikiem złej pozycji przyjmowanej podczas siedzenia lub aktywności fizycznej.

Masaż relaksacyjny

Według badań godzinny masaż może obniżyć poziom kortyzolu, czyli hormonu wywołującego stres, nawet o 30%. Jednocześnie produkuje niemal tyle samo serotoniny, czyli hormonu, który odpowiada za dobre samopoczucie. Pomaga się zrelaksować i rozładować napięcie. Poprzez uwolnienie endorfin i blokowanie bramki bólowej na poziomie rdzenia kręgowego — działa nie tylko relaksująco i odprężająco, ale też przeciwbólowo. Wzmacnia układ odpornościowy i poprawia jakość snu.

Masaż kobiet w ciąży

Masaż w trakcie ciąży zmniejszy obrzęki, napięcia i dolegliwości bólowe, które są wywołane nadmiernym obciążeniem barków, karku, szyi i mięśni przykręgosłupowych. Usunie zmęczenie, zniweluje stres i wzmocni Twoją skórę. Z masażu nie należy korzystać w pierwszym trymestrze ciąży oraz w okresie połogu.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny poprawi krążenie limfy w Twoim organizmie i wyeliminuje problem obrzęków. Zwiększy przepływu chłonki i jej recyrkulacji. Doskonale sprawdzi się m.in. jako leczenie pomocnicze żylaków oraz przy zabiegach usuwania tkanki tłuszczowej.

Kinesiotaping

Uniwersalna metoda, która reguluje napięcie mięśniowe. Sprawdzi się podczas rehabilitacji po kontuzjach, przeciążeniach, w medycynie sportowej oraz w leczeniu bólów o podłożu zapalnym lub zwyrodnieniowym.

Zadbaj o swój codzienny komfort i lepsze samopoczucie. W PUROMED skorzystasz z opieki empatycznych specjalistów, którzy dysponują nie tylko szeroką wiedzą, ale i innowacyjnym sprzętem.

Rola fizjoterapii w redukcji stresu i napięć

Rola fizjoterapii w redukcji stresu i napięć

Jeśli żyjesz w biegu, odczuwasz silne napięcie — wizyta u fizjoterapeuty pozwoli Ci się odprężyć i zniwelować skutki stresu. Ból i dyskomfort fizyczny może być efektem napięć mięśniowych, które są reakcją organizmu na stresogenne sytuacje. 

Aby złagodzić napięcia i odprężyć organizm fizjoterapeuta stosuje masaże i ćwiczenia relaksacyjne m.in. techniki manipulacyjne, techniki oddechowe oraz rozciąganie mięśni. 

Regularne konsultacje pomagają osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem i umysłem, co poprawia komfort życia na wielu poziomach. Terapia aktywuje stan relaksu w ciele, ale także pomaga radzić sobie w przyszłości z ewentualnymi napięciami.

Dlaczego warto umówić się do fizjoterapeuty w poradni PUROMED?

PUROMED Poradnia Lekarzy Specjalistów w Łodzi

Szybki termin wizyty

Cenimy Twój czas. Do fizjoterapeuty umówisz się bez kolejki i bez skierowania.

PUROMED Poradnia Lekarzy Specjalistów w Łodzi

Dobrze oceniany fizjoterapeuta

Starannie dobieramy specjalistów – zarówno na podstawie wiedzy, umiejętności, jak i oceny pacjentów.

PUROMED Poradnia Lekarzy Specjalistów w Łodzi

Podejście pełne empatii

Już same dolegliwości niosą ze sobą stres i niepewność, dlatego naszym słowem przewodnim jest empatia. Rozumiemy Twoją sytuację.

fotel BTL Emsella

Nowoczesny sprzęt i wnętrza

PUROMED to nie tylko przytulne  wnętrza, ale także innowacyjne technologie np. fotel BTL Emsella - przełomowa technologia w leczeniu nietrzymania moczu.

Sprawdź,  jak wygląda wizyta w naszej poradni fizjoterapeutycznej w Łodzi

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu i badania czynnościowego. Podczas rozmowy specjalista zapyta Cię o odczuwane dolegliwości i historię przebytych chorób. Badanie czynnościowe pomoże nakreślić zakres ruchu oraz ewentualne blokady i ograniczenia bólowe poszczególnych stawów.

Na tej podstawie fizjoterapeuta ustali plan i intensywność indywidualnej terapii, która wyeliminuje ból i przywróci Ci sprawność ruchową.

Kolejne spotkania z fizjoterapeutą mogą obejmować terapię manualną, masaże lecznicze lub kinezyterapię, która wykorzystuje różnego rodzaju ćwiczenia usprawniające i stabilizujące.

Fizjoterapia w Poradni PUROMED W Łodzi
mgr Katarzyna Wiśniewska – fizjoterapeutka PUROMED

Naszym słowem przewodnim jest empatia. Dbamy o komfort i dobrą atmosferę podczas przeprowadzanych badań.

Wiemy, że życie z bólem, dyskomfortem, czy takimi dolegliwościami, jak nietrzymanie moczu może być naprawdę uciążliwe. Właśnie dlatego tak ważny jest dla nas Twój komfort. Naszych specjalistów cechuje wysoki poziom empatii. Wykorzystujemy najnowsze technologie, aby jak najszybciej postawić odpowiednią diagnozę oraz rozpocząć leczenie. Nie musisz czekać w długich kolejkach. Rozumiemy Twoją sytuację.

Nasi specjaliści

https://puromed.pl/wp-content/uploads/2022/07/katarzyna-wisniewska-fizjoterapeutka.jpg

mgr Katarzyna Wiśniewska

fizjoterapeutka /fizjoterapeutka uroginekologiczna

ZOBACZ OPIS

UMÓW WIZYTĘ

mgr Julita Adamiec – fizjoterapeutka dziecięca PUROMED

mgr Julita Adamiec

fizjoterapeutka dziecięca

ZOBACZ OPIS

mgr Hubert Bombrych fizjoterapeuta PUROMED Lódź

mgr Hubert Bombrych

fizjoterapeuta

ZOBACZ OPIS

UMÓW WIZYTĘ

Medycyna to nie tylko diagnoza i leczenie, ale także holistyczne wsparcie ze strony specjalistów. Dbamy o Twoje dobre samopoczucie i szybki powrót do zdrowia. 
Umów termin wizyty

Do zobaczenia w PUROMED!

CHIRURGIA NACZYNIOWA

CHOROBY ZAKAŹNE

DERMATOLOGIA
• DLA DOROSŁYCH
• DLA DZIECI
DIABETOLOGIA
DIETETYKA KLINICZNA
ENDOKRYNOLOGIA
FIZJOTERAPIA
• DLA DOROSŁYCH
• UROGINEKOLOGICZNA
GINEKOLOGIA
HEPATOLOGIA
INTERNA
KARDIOLOGIA
MEDYCYNA PODRÓŻY
NEUROCHIRURGIA
NEUROLOGIA
ONKOLOGIA
• OGÓLNA
• PIERSI
• GINEKOLOGICZNA
ORTOPEDIA
PEDIATRIA
REUMATOLOGIA
PODOLOGIA
• DLA DOROSŁYCH
• DLA DZIECI
PSYCHIATRIA
• WIZYTY STACJONARNE
• WIZYTY DOMOWE
• WIZYTY ONLINE
UROLOGIA

CHIRURG NACZYNIOWY
LEKARZ CHORÓB ZAKAŹNYCH
DERMATOLOG
DIABETOLOG
DIETETYK KLINICZNY
ENDOKRYNOLOG
FIZJOTERAPEUTA
FIZJOTERAPEUTKA UROGINEKOLOGICZNA
GINEKOLOG
HEPATOLOG
INTERNISTA
KARDIOLOG
LEKARZ MEDYCYNY PODRÓŻY
NEUROCHIRURG
NEUROLOG
ONKOLOG
ONKOLOG PIERSI
ORTOPEDA
PEDIATRA
PODOLOG
PSYCHIATRA
REUMATOLOG
UROLOG
ULTRASONOGRAFISTA (USG)