Podologia w PUROMED w Łodzi

Poradnia podologiczna w Łodzi

Odciski, modzele, kurzajki, stopa cukrzycowa, dna moczanowa, wrastające paznokcie, grzybica stóp i paznokci – jeśli masz problem z co najmniej jedną z powyższych dolegliwości – czas na spotkanie z podologiem.

Dermatologia w PUROMED w Łodzi
Podologia w Łodzi

Odciski, modzele, kurzajki, stopa cukrzycowa, dna moczanowa, wrastające paznokcie, grzybica stóp i paznokci – jeśli masz problem z co najmniej jedną z powyższych dolegliwości — czas na spotkanie z podologiem.

Stopy pełnią ważną funkcję w naszym organizmie. Każdego dnia unoszą ciężar całego ciała. Pełnią kluczową rolę w poruszaniu się, utrzymywaniu równowagi oraz zachowaniu ogólnego zdrowia. Mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i komfort przemieszczania się.

Podolog to specjalista, który po ukończeniu specjalistycznych studiów dysponuje wiedzą i umiejętnościami, pozwalającymi na kompleksową diagnostykę, leczenie i pielęgnację stóp oraz paznokci. Zajmuje się także profilaktyką dolegliwości związanych ze stopami, w tym profilaktyką stopy cukrzycowej, czy wsparciem w leczeniu dny moczanowej. Korzysta z różnych technik, narzędzi oraz preparatów. Łagodzi ból, likwiduje stany zapalne, przeprowadza lecznicze pedicure (przy mocno zdeformowanych paznokciach) oraz zapobiega powstawaniu kolejnych schorzeń.

Podolog Łódź – Poradnia lekarzy Specjalistów PUROMED
mgr analityki med. Iwona Raszczak – podolog PUROMED

Z jakimi chorobami lub dolegliwościami udać się do podologa?

Na konsultację podologiczną warto zgłosić się z każdą dolegliwością związaną ze stopami, która wywołuje ból, swędzenie, problem z poruszaniem się lub dotyczy kwestii czysto estetycznych. Podolog zajmuje się także profilaktyką schorzeń związanych ze stopami oraz doborem ortez i wkładek ortopedycznych.

Problemy, z którymi warto umówić się na wizytę do podologa

;

dolegliwości związane ze stopami (ból, problem z poruszaniem)

;

wrastające paznokcie

;

paznokcie wkręcające i rurkowate

;

kurzajki (brodawki wirusowe) na stopach

;

odciski i modzele

;

pękające, zrogowaciałe pięty

;

grzybica stóp lub paznokci u stóp

;

stopa cukrzycowa (profilaktyka i wsparcie w leczeniu)

;

dna moczanowa (wsparcie w leczeniu)

;

nadpotliwość stóp

;

haluksy

;

płaskostopie

;

dobór wkładek indywidualnych

;

wsparcie w leczeniu chorób reumatycznych stóp

stopa cukrzycowa leczenie Łódź

Nie musisz chować swoich stóp w zakrytych butach. Podolog dzięki szybkiej i precyzyjnej diagnozie oraz indywidualnie dobranej terapii wyeliminuje dokuczliwe dolegliwości. Zadba o Twój komfort, wygodę, ale też kwestie estetyczne.

Profilaktyka i wsparcie leczenia stopy cukrzycowej

Profilaktyka i wsparcie leczenia stopy cukrzycowej

Stopa cukrzycowa to jedno z najczęstszych powikłań związanych z cukrzycą. Choroba ta jest spowodowana zaburzeniami metabolizmu glukozy, które prowadzą do uszkodzeń naczyń krwionośnych i nerwów. Osoby z cukrzycą są szczególnie narażone na problemy związane ze stopami – regularne wizyty u podologa i stosowanie się do jego zaleceń pozwoli uniknąć poważnych powikłań.

Wsparcie podologa w leczeniu dny moczanowej

Dna moczanowa dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. Jest to schorzenie metaboliczne wywołane nadmiarem kwasu moczowego we krwi. Prowadzi do powstawania złogów kryształków moczanowych w stawach. Osoby z dną moczanową często skarżą się na bóle stawów, sztywność, obrzęki oraz ograniczenia ruchowe.

Konsultacje podologiczne są ważnym wsparciem w procesie leczenia i zapobiegania powikłaniom związanym z dną moczanową. W ramach terapii podolog dobiera odpowiednie obuwie, wkładki ortopedyczne i ortezy oraz koryguje nieprawidłowości biomechaniczne przy wsparciu fizjoterapeuty.  Ważnym elementem terapii u pacjentów z dną moczanową jest również edukacja. Podolog uczy pacjentów, jak dbać o swoje stopy, jak unikać nadmiernego obciążania stawów, jak stosować odpowiednie leki i jak unikać czynników, które zaostrzają chorobę.

Wsparcie podologa w leczeniu dny moczanowej
mgr analityki med. Iwona Raszczak – podolog PUROMED

Dlaczego warto umówić się do podologa w PUROMED?

Szybki termin wizyty Łódź

Szybki termin wizyty

Cenimy Twój czas. Z konsultacji podologicznej skorzystasz bez kolejki i bez skierowania.

Dobrze oceniani ginekolodzy

Dobrze oceniany podolog

Starannie dobieramy specjalistów – zarówno na podstawie wiedzy, umiejętności, jak i oceny pacjentów.

Podejście pełne empatii

Podejście pełne empatii

Już same dolegliwości niosą ze sobą stres i niepewność, dlatego naszym słowem przewodnim jest empatia. Rozumiemy Twoją sytuację.

Nowoczesny sprzęt i wnętrza

Nowoczesny sprzęt i wnętrza

PUROMED to nie tylko przytulne wnętrza, ale także innowacyjne technologie oraz troska o Twój komfort i intymność.

Nasi specjaliści

Iwona Raszczak podolog Łódź

mgr analityki med. Iwona Raszczak

kosmetolog, podolog

UMÓW WIZYTĘ

Medycyna to nie tylko diagnoza i leczenie, ale także holistyczne wsparcie ze strony specjalistów. Dbamy o Twoje dobre samopoczucie i szybki powrót do zdrowia. 
Umów termin wizyty

Do zobaczenia w PUROMED!