Poradnia hepatologiczna Łódź

USG piersi w Łodzi

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet. Aż 50 Polek dziennie dowiaduje się o chorobie, 15 każdego dnia umiera z tego powodu! Badanie USG piersi pozwala wykryć nawet kilkumilimetrowe zmiany, niewyczuwalne pod palcami. Każda kobieta powinna je wykonać przynajmniej raz w roku.

Poradnia hepatologiczna Łódź
USG piersi Łódź

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet. Aż 50 Polek dziennie dowiaduje się o chorobie, 15 każdego dnia umiera z tego powodu! Badanie USG piersi pozwala wykryć nawet kilkumilimetrowe zmiany, niewyczuwalne pod palcami. Każda kobieta powinna je wykonać przynajmniej raz w roku.

Kiedy wykonać USG piersi?

Kiedy wykonać USG piersi?
;

Pierwsze badanie USG piersi warto wykonać tuż po rozpoczęciu życia seksualnego, szczególnie podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej

;

Jeśli ukończyłaś 30 lat, badanie USG piersi powinnaś wykonać przynajmniej RAZ W ROKU. To oficjalne zalecenie Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

;

Jeśli zauważysz zmianę kształtu lub wielkości piersi, która nie ustępuje po miesiączce, wyciek z brodawek sutkowych lub zmianę koloru skóry piersi.

;

Gdy podczas samobadania wyczujesz guzki lub zgrubienia w piersiach (lub w okolicy pachy).

;
Jeśli stosujesz hormonalną terapię zastępczą.
;

Jeśli w Twojej rodzinie występowały przypadki nowotworów piersi. W takiej sytuacji badanie USG warto wykonywać nawet częściej niż 1 raz do roku

Pamiętaj, że szybkie wykrycie zmian nowotworowych w piersiach może uratować życie. Na USG piersi zgłaszaj się regularnie, nawet jeśli nie czujesz żadnych guzków, czy zgrubień. Na badanie w PUROMED nie potrzebujesz skierowania.

Na czym polega badanie USG piersi?

USG piersi to badanie ultrasonograficzne, które pozwala na wizualizację tkanek piersi i ocenę potencjalnych zmian patologicznych, takich jak guzki, torbiele czy większe zwapnienia. To jedno z najważniejszych badań profilaktycznych, w kierunku zmian łagodnych i nowotworowych. USG piersi jest badaniem zupełnie nieinwazyjnym. Nie musisz niczego się obawiać. Jest w pełni bezpieczne i bezbolesne.

Na czym polega badanie USG piersi?

Jak dokładnie wygląda badanie USG w piersi?

;
Po krótkiej rozmowie lekarz poprosi Cię o zdjęcie ubrania i bielizny powyżej pasa oraz położenie się na plecach z rękami założonymi za głowę.
;
Następnie na obszar piersi nałoży specjalny żel, który wyostrza obraz i ułatwia przesuwanie głowicy po skórze.
;
W czasie badania lekarz przesuwa sondę po ciele, ustawiając ją w różnym nachyleniu, z różną siłą ucisku.
;
W międzyczasie omawia wszystko to, co widzi na ekranie i odpowiada na Twoje pytania.
;

Całe badanie trwa około 15-20 minut. Jest w pełni bezpieczne, bezbolesne, a wyniki otrzymujesz od razu po jego zakończeniu. Na ich podstawie lekarz prowadzący może zalecić dalsze badania diagnostyczne np. biopsję piersi.

Badanie USG piersi jest skuteczne bez względu na wiek. Pozwala wykryć także te zmiany, które są niewyczuwalne podczas samobadania.
USG piersi wykonywane przez lekarza kobietę

USG piersi wykonywane przez lekarza kobietę

Czujesz skrępowanie? W PUROMED w Łodzi USG PIERSI jest wykonywane przez lekarza-kobietę doktor Joannę Grzeszczuk, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez każdy etap badania. Odpowie na Twoje pytania i wątpliwości. Zatroszczy się o Twój komfort i intymność badania. Przekaże Ci maksimum informacji na temat diagnozy, dzięki czemu poczujesz się pewnie i bezpiecznie.

Jak przygotować się do badania USG piersi?

USG piersi nie wymaga specjalnego przygotowania. Jeśli badanie wykonujesz profilaktycznie — zaplanuj je W PIERWSZEJ FAZIE CYKLU, czyli mniej więcej do 10-12 dnia, licząc od pierwszego dnia miesiączki.

Oczywiście badanie możesz wykonać także w innych terminach — szczególnie jeśli wyczułaś jakieś zmiany. W takiej sytuacji nie ma na co czekać — lepiej od razu zarezerwować najbliższy termin.

Onkologia piersi Łódź

Lekarz wykonujący badanie USG piersi w PUROMED

Joanna grzeszczuk radiolog Puromed

lek. Joanna Grzeszczuk

ultrasonografista

ZOBACZ OPIS

UMÓW WIZYTĘ

lek. Joanna Grzeszczuk

Radiolog i specjalistka Diagnostyki Medycznej w trakcie specjalizacji, Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje także w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Wykonuje różnego rodzaju USG, w tym USG piersi. Przyjmuje dzieci i dorosłych. Zajmuje się diagnostyką chorób piersi, chorób wieku dziecięcego, noworodków i niemowląt, pacjentów onkologicznych i internistycznych. Posługuje się językiem polskim, niemieckim oraz hiszpańskim. Pacjenci cenią ją za wyjątkowe zaangażowanie, cierpliwość, empatię i komunikatywność.

Cena badania USG piersi w Łodzi

USG piersi 200 zł
Nie czekaj, aż wyczujesz zmiany podczas samobadania. Coroczne USG piersi powinno na stałe zagościć w Twoim kalendarzu. Postaw na siebie!
Zarezerwuj termin USG piersi w PUROMED.
Umów się na badanie z koleżanką, siostrą lub mamą. Wspólnie dbajmy o siebie nawzajem.

CHIRURGIA NACZYNIOWA

CHOROBY ZAKAŹNE

DERMATOLOGIA
• DLA DOROSŁYCH
• DLA DZIECI
DIABETOLOGIA
DIETETYKA KLINICZNA
ENDOKRYNOLOGIA
FIZJOTERAPIA
• DLA DOROSŁYCH
• UROGINEKOLOGICZNA
GASTROLOGIA DZIECIĘCA
GINEKOLOGIA
HEPATOLOGIA
INTERNA
KARDIOLOGIA
MEDYCYNA PODRÓŻY
NEUROLOGIA
ONKOLOGIA
• OGÓLNA
• PIERSI
• GINEKOLOGICZNA
ORTOPEDIA
REUMATOLOGIA
PODOLOGIA
• DLA DOROSŁYCH
• DLA DZIECI
PSYCHIATRIA
• WIZYTY STACJONARNE
• WIZYTY DOMOWE
• WIZYTY ONLINE
UROLOGIA
BADANIA PRENATALNE
• VERAgene i VERACITY
• Test PANORAMA
CHIRURG NACZYNIOWY
LEKARZ CHORÓB ZAKAŹNYCH
DERMATOLOG
DIABETOLOG
DIETETYK KLINICZNY
ENDOKRYNOLOG
FIZJOTERAPEUTA
FIZJOTERAPEUTKA UROGINEKOLOGICZNA
GINEKOLOG
HEPATOLOG
INTERNISTA
KARDIOLOG
LEKARZ MEDYCYNY PODRÓŻY
NEUROLOG
ONKOLOG
ONKOLOG PIERSI
ORTOPEDA
PODOLOG
PSYCHIATRA
REUMATOLOG
UROLOG
ULTRASONOGRAFISTA (USG)