Badanie USG w Poradni w Łodzi
Skontroluj stan swojego zdrowia. Skorzystaj z bezpiecznego, zupełnie bezbolesnego badania USG, czyli jednej z najpopularniejszych metod diagnostycznych. Interpretację wyniku poznasz od razu, podczas jednej wizyty. Na badanie USG nie potrzebujesz skierowania. Wystarczy zarezerwować termin.
Skontroluj stan swojego zdrowia. Skorzystaj z bezpiecznego, zupełnie bezbolesnego badania USG, czyli jednej z najpopularniejszych metod diagnostycznych. Interpretację wyniku poznasz od razu, podczas jednej wizyty. Na badanie USG nie potrzebujesz skierowania. Wystarczy zarezerwować termin.
Badanie USG w PUROMED w Łodzi
W naszej poradni wykonasz badanie USG większości narządów. Badamy zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci oraz niemowlęta.
Dysponujemy sprzętem, który jest precyzyjny i gwarantuje najwyższą jakość obrazu.
Wyniki poznasz już w trakcie wizyty. Nasi specjaliści szczegółowo opisują każdy etap badania i odpowiadają na wszelkie wątpliwości.
Podczas badania USG używamy ciepłego żelu, który maksymalnie dba o Twój komfort.
Rodzaje badań USG, które wykonasz w naszej poradni
Kliknij wybrany rodzaj badania, aby rozwinąć opis
USG doppler
USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych pozwala ocenić kondycję najważniejszych naczyń krwionośnych, które doprowadzają krew do mózgu. Ich zwężenie jest czynnikiem zwiększonego ryzyka udaru mózgu.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG DOPPLER TĘTNIC SZYJNYCH I KRĘGOWYCH
USG Doppler tętnic kończyn dolnych lub górnych pozwala ocenić przepływ krwi w tętnicach. Jest szczególnie przydatne u osób z objawami niedokrwienia kończyn dolnych, takimi jak ból, drętwienie lub skurcze mięśni, a także u osób z chorobami układu krążenia m.in. miażdżycą, cukrzycą lub chorobą Raynauda.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG DOPPLER TĘTNIC KOŃCZYN DOLNYCH
USG Doppler żył kończyn dolnych lub górnych to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która ocenia stan naczyń krwionośnych, szybkość przepływu krwi, oraz stężenie krwi w naczyniach krwionośnych. Badanie pozwala wykryć zaburzenia krążenia żylnego np. zakrzepicę, zastoinową niewydolność żylną, czy zespół żylaków.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BADANIU USG DOPPLER ŻYŁ
USG Doppler aorty brzusznej pozwala ocenić średnicę aorty, identyfikować ewentualne zwężenia, poszerzenia czy tętniaki, umożliwiając wczesne wykrywanie ewentualnych problemów z naczyniami krwionośnymi i układem krążenia.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG DOPPLER AORTY BRZUSZNEJ
USG szyi i tarczycy
USG tarczycy pozwala ocenić wielkość, objętość i kondycję gruczołu tarczycy oraz ewentualne nieprawidłowości w jej obrębie m.in. guzki i torbiele, które mogą być przyczyną chorób tarczycy.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG TARCZYCY
Biopsja tarczycy to badanie diagnostyczne, podczas którego pod kontrolą obrazu USG pobierana jest niewielka próbka tkanki tarczycy. Celem badania jest analiza zmian guzkowych. Próbka pobierana jest za pomocą cienkiej igły, a następnie przekazywana do laboratorium. Badanie pozwala na dokładną analizę i ocenę zmian, które występują w obrębie tarczycy.
USG szyi służy do oceny tkanek, narządów i naczyń krwionośnych znajdujących się w okolicy szyi. Pozwala wykryć ewentualne nieprawidłowości lub w nowotwory w okolicach tarczycy, krtani, jamy ustnej, ślinianek oraz węzłów chłonnych.
USG węzłów chłonnych oraz węzłów chłonnych szyi wykonuje się w celu oceny zmian i nieprawidłowości w ich strukturach. Wykonywane w przypadku ich powiększenia, bolesności lub zmian skórnych, w ich okolicy.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG WĘZŁÓW CHŁONNYCH I WĘZŁÓW CHŁONNYCH SZYI
USG ślinianek to metoda obrazowania gruczołów ślinowych, odpowiedzialnych za wydzielanie śliny. Badanie wykonuje się w przypadku ich powiększenia lub bolesności. Pozwala wykryć wiele drobnych schorzeń, ale też nowotwór ślinianki.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG ŚLINIANEK
USG jamy brzusznej
USG jamy brzusznej pozwala ocenić kondycję i wymiar narządów w obrębie jamy brzusznej, m.in. wątroby, dróg żółciowych, trzustki, pęcherzyka żółciowego, śledzony, aorty brzusznej czy jamy otrzewnowej.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG JAMY BRZUSZNEJ
USG Doppler aorty brzusznej pozwala ocenić średnicę aorty, identyfikować ewentualne zwężenia, poszerzenia czy tętniaki, umożliwiając wczesne wykrywanie ewentualnych problemów z naczyniami krwionośnymi i układem krążenia.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG DOPPLER AORTY BRZUSZNEJ
USG kardiologiczne
USG echo serca, nazywane także echokardiografią, to jedno z najważniejszych badań diagnostycznych w kardiologii, stosowane zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Pozwala ocenić struktury anatomiczne serca, grubość ścian, wielkość jam, funkcję skurczową i rozkurczową mięśnia sercowego, a także stan zastawek i dużych naczyń krwionośnych.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG ECHO SERCA
USG urologiczne
USG układu moczowego pozwala na ocenę kondycji pęcherza, moczowodów, nerek oraz gruczołu krokowego u mężczyzn. Najczęściej wykonuje się je w przypadku nieprawidłowych wyników badania moczu.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG UKŁADU MOCZOWEGO
USG jąder to szybkie i bezbolesne badanie, które pozwala ocenić stan jąder, najądrza oraz całej moszny. Pomoże wykryć ewentualne nieprawidłowości m.in. guzki, torbiele i zmiany nowotworowe.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG JĄDER
USG piersi
USG piersi to podstawowe badanie diagnostyczne chorób piersi. Pozwala wykryć torbiele, guzki, zmiany zapalne, a także niezwykle groźne zmiany nowotworowe. Badanie, w przeciwieństwie do mammografii, może być stosowane także u młodych kobiet.
Każda kobieta, która ukończyła 30 lat, powinna je wykonać przynajmniej raz w roku. Badanie trwa kilkanaście minut i jest zupełnie bezbolesne. Najlepiej wykonać je w pierwszej połowie cyklu.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG PIERSI
Biopsja cienko i gruboigłowa piersi pod kontrolą USG to inwazyjne badanie diagnostyczne, które pozwala na pobranie próbki tkanki piersi do dalszej analizy laboratoryjnej. Kontrola USG umożliwia dokładną lokalizację guzka lub zmiany w obrębie piersi, co zwiększa precyzję i skuteczność pobrania próbki tkanki.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BIOPSJI POD KONTROLĄ USG
USG ginekologiczno-położnicze
USG ginekologiczne, inaczej transwaginalne lub dopochwowe, pozwala na ocenę wielkości, kształtu, struktury i lokalizacji macicy, jajników, jajowodów oraz innych kobiecych narządów płciowych, a także wykrycie obecności torbieli, guzów lub innych nieprawidłowości. Ponadto umożliwia ocenę oraz pomiar endometrium, czyli błony śluzowej, która wyściela jamę macicy. Jest to w pełni bezpieczne badanie, podczas którego lekarz umieszcza w pochwie specjalną sondę ultradźwiękową, generującą obrazy. Trwa zaledwie kilka minut.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG GINEKOLOGICZNYM TRANSWAGINALNYM
USG ciąży wczesnej jest wykonywane w pierwszych tygodniach od zapłodnienia (między 5. a 10. tygodniem ciąży). Badanie to może pomóc w określeniu terminu porodu, potwierdzeniu ciąży, ocenie liczby i położenia zarodków, a także w wykryciu ewentualnych nieprawidłowości w rozwoju ciąży.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG WCZESNEJ CIĄŻY
USG ciąży 3D/4D pozwala uzyskać trójwymiarowy lub czterowymiarowy obraz płodu. Obrazuje nie tylko przekroje anatomiczne, ale też wygląd twarzy dziecka, oraz w przypadku USG 4D — ruchy w czasie rzeczywistym. Pozwala precyzyjnie ocenić budowę serca, kręgosłupa oraz kończyn. Obraz jest zdecydowanie bardziej szczegółowy i realistyczny, co jest pomocne dla przyszłych rodziców w lepszym zrozumieniu i przygotowaniu się do narodzin.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG CIĄŻY 3D LUB 4D
USG ciąży pojedynczej I, II, III trymestr jest niezwykle ważnym badaniem dla zdrowia zarówno matki, jak i płodu. Pozwala wykryć problemy w czasie ciąży oraz wdrożyć ewentualne monitorowanie lub leczenie. Badanie pozwala ocenić rozwój płodu, a także wiek ciążowy, ryzyko chorób genetycznych, strukturę anatomiczną płodu, a także ilość płynu owodniowego, czy stan łożyska.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG CIĄŻY POJEDYNCZEJ
USG ciąży bliźniaczej i trojaczej służy do oceny rozwoju i stanu zdrowia dwóch lub trzech płodów rozwijających się w łonie matki. W przypadku ciąży bliźniaczej i trojaczej, badanie USG jest jeszcze bardziej istotne ze względu na wyższe ryzyko powikłań.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG CIĄŻY MNOGIEJ
USG echo serca płodu służy do oceny anatomicznej i funkcjonalnej serca dziecka w łonie matki. Jest przeprowadzane dokładnie w taki sam sposób jak pozostałe badania USG, czyli poprzez przyłożenie głowicy do brzucha matki. Może pomóc w wykryciu wad serca u płodu, co umożliwia lekarzom podjęcie odpowiednich działań terapeutycznych jeszcze przed urodzeniem dziecka.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG ECHO SERCA PŁODU
USG ciąży genetyczne służy do oceny ryzyka wystąpienia u płodu trisomii chromosomów (takich jak zespół Downa, zespół Edwardsa czy zespół Patau) oraz innych wad rozwojowych. Pozwala ocenić, czy płód rozwija się prawidłowo. Jest tak dokładne, że można je porównać z badaniem przeprowadzanym tuż po urodzeniu dziecka. Jest bezbolesne i nie wiąże się z żadnym niebezpieczeństwem dla mamy lub płodu.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG GENETYCZNE PŁODU
USG narządu rodnego przez powłoki brzuszne służy do oceny anatomicznej i funkcjonalnej narządów płciowych kobiet w różnym wieku (jest stosowane także u dzieci). Badanie pomaga ocenić prawidłową budowę narządów płciowych oraz zdiagnozować m.in. torbiele jajników, mięśniaki, czy zmiany zapalne.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG NARZĄDU RODNEGO
USG pozostałe
USG przezciemiączkowe to badanie ciemiączka, czyli spojenia łączącego kości czaszki u noworodków i niemowląt. Wykonuje się je w ramach profilaktyki, w formie precyzyjnej i nieinwazyjnej oceny ośrodkowego układu nerwowego, mózgowia i naczyń krwionośnych.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG PRZEZCIEMIĄCZKOWYM
USG szwów czaszkowych służy do oceny szwów czaszkowych u niemowląt i małych dzieci, czyli miejsc, w których łączą się ze sobą różne kości czaszki. Badanie uwidacznia i weryfikuje ewentualne zmiany guzowate, torbiele, a także zmiany w budowie kości czaszki np. zbyt szybki wzrost głowy dziecka.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG SZWÓW CZASZKOWYCH
USG jamy opłucnej jest stosowane w celu diagnozowania różnych stanów chorobowych, takich jak płyn w jamie opłucnej, zapalenie opłucnej, ropień opłucnej czy zmiany nowotworowe. Pozwala także na ocenę stanu płuc, oskrzeli oraz przepony.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG JAMY OPŁUCNEJ
USG tkanek podskórnych (powłok) najczęściej dotyczy badania tłuszczaków, włókniaków, niepokojących zgrubień i przepuklin. Pozwala dokładnie przyjrzeć się zmianie, określić jej rozmiar oraz budowę.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG TKANEK PODSKÓRNYCH (POWŁOK)
USG ortopedyczne to szybka, nieinwazyjna i w pełni bezpieczna metoda obrazowania stawów, mięśni, ścięgien, więzadeł i chrząstki stawowej.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O USG ORTOPEDYCZNYM
Badanie USG to bezpieczna, komfortowa metoda diagnostyczna dla dzieci i dorosłych, która umożliwia szybką i precyzją diagnozę. To pierwszy krok do lepszego samopoczucia i zdrowia.
Przebieg badania USG w Łodzi
Jak dokładnie wygląda badanie USG?
Lekarz smaruje fragment ciała specjalnym, podgrzanym wcześniej żelem, który ułatwia przewodzenie impulsów. Następnie przykłada do skóry głowicę i wyświetla obraz narządów wewnętrznych na monitorze. W trakcie ultrasonografii omawia wyniki oraz odpowiada na Twoje pytania lub wątpliwości.
lek. Joanna Grzeszczuk – radiolog PUROMED
W poradni PUROMED w Łodzi dysponujemy nowoczesnym sprzętem ultrasonograficznym, który gwarantuje precyzyjną, szybką diagnozę oraz wysoki komfort badania.
Zarezerwuj termin badania
Lekarze wykonujący badania:
lek. Joanna Grzeszczuk
dr n. med. Magdalena Balcerak
dr n. med. Jarosław Kałuża
lek. spec. Kamil Lachowicz
Jak przygotować się do badania USG?
Sposób przygotowania do badania USG jest uzależniony od diagnozowanego obszaru. Na pewno na kilka godzin przed badaniem warto zrezygnować z palenia papierosów (dym może niekorzystnie wpłynąć na wynik). Jeśli wykonywane jest badanie USG jamy brzusznej najlepiej do badania podejść na czczo, z pełnym pęcherzem. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat przygotowania do poszczególnych badań — zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Podczas rezerwacji wizyty udzielimy wszelkich niezbędnych informacji.
Do zobaczenia w PUROMED!
Nasi specjaliści dzielą się wiedzą
Mammografia czy USG – dwa badania wykrywające raka piersi. Jak i kiedy badać piersi?
Wczesne rozpoznanie raka piersi jest bardzo ważne dla korzystnego rokowania. Oprócz samobadania...
ul. Św. Teresy 92
91-341 Łódź
42 20 80 100
poradnia@puromed.pl
Jesteśmy Partnerem
KARTY ŁODZIANINA
Choroby zakaźne
Dermatologia
Diabetologia
Dietetyka kliniczna
Endokrynologia
Fizjoterapia
Fizjoterapia dziecięca
Fizjoterapia uroginekologiczna
Ginekologia
Hepatologia
Interna
Kardiologia
Medycyna podróży
Neurologia
Onkologia
Onkologia piersi
Ginekologia onkologiczna
Ortopedia
Podologia
Psychiatria stacjonarna
Psychiatria wizyty domowe
Psychiatria wizyty online
Reumatologia
Urologia